EsportsLojra

CSGO – FINALET E PRANVERËS BLAST 2022 – PARASHIKIMI I FITUESVE

Sezoni i Pranverës BLAST Premier është vendosur të përfundojë këtë javë me finalet e LAN në Altice Arena në Lisbonë, Portugali. Për tetë ekipe të pranueshme, ka 425,000 dollarë USD në linjë dhe një ftesë direkte në Finalet Botërore në fund të vitit.

Fillimisht do të luhen dy grupe të formatit me dy eliminim (GSL) dhe ndeshjet hapëse janë vendimtare për një ecuri solide në këtë event. Është logjike që ne përpiqemi të parashikojmë të katër fituesit e ndeshjeve hapëse që nga fillimi.

FAZE CLAN VS PAIN

Kjo është deri tani mospërputhja më e madhe në finalen e pranverës BLAST. FaZe është aktualisht ekipi numër 1 CSGO në botë dhe ata po luajnë Counter-Strike në një nivel të lartë tani. Nga ana tjetër, PaiN është një ekip mediokër me bazë në Brazil që me të vërtetë nuk tregoi shumë në daljet e fundit.

Logjika është e thjeshtë për këtë parashikim. Në përgjithësi, FaZe është më mirë kudo. Ata kanë një pishinë më të thellë hartash dhe aftësitë e tyre individuale janë milje larg një herë në krahasim me lojtarët paiN. Fakti është se shanset për FaZe për të fituar këtë seri më të mirë të tre serive janë shumë të ulëta. Kjo është arsyeja pse ne po shkojmë për një bast që është pak më fitimprurës.

Parashikimi: Klani FaZe të fitojë 2:0
Shanset: 1.35

G2 VS VITALITY

As G2 dhe as Vitality nuk janë në maksimumin e tyre tani. Edhe pse G2 e bëri më të mirën nga Vitality herën e fundit që u takuan në IEM Dallas 2022, ne nuk ishim të kënaqur me atë që pamë prej tyre. Gjithçka në atë ndeshje ishte thjesht e detyruar dhe kjo mund të funksionojë vetëm kaq shpesh.

Kur bëhet fjalë për veton e hartës, një gjë është e sigurt. NiKo dhe skuadra e tij me siguri do të kenë një zgjedhje të rehatshme për veten e tyre, që është Inferno. Mbani në mend se ata nuk humbën në këtë hartë për një kohë tani dhe ky është padyshim sheshi i tyre i lojërave. Vitality, nga ana tjetër, do të ketë dy harta për të zgjedhur. Ata mund të shkojnë për Dust 2 ose Mirage. Mbani në mend se ata u goditën nga G2 në Dust 2 në IEM Dallas, kështu që ata ndoshta do të kërkojnë të shkojnë për Mirage këtë herë.

Në përgjithësi, G2 do ta ketë rrugën e tij në Inferno, por pyetja mbetet, çfarë mund të bëjë Vitality në hartën e tyre të zgjedhur. Nga këndvështrimi ynë, ne besojmë se do të ndodhë një skenar i ngjashëm dhe G2 do të dalë në krye.

Parashikimi: G2 për të fituar
Shanset: 1.42

LINDUR PËR TË FITUAR KUNDËR OG

Realiteti është se nuk ka shumë për të thënë për këtë ndeshje. Natus Vincere është padyshim skuadra më e mirë e CSGO në botë, por tani ata kanë një problem. Jo shumë kohë më parë, NaVi vendosi në stol liderin e tyre në lojë, Boombl4 .

Jemi të shqetësuar nëse ky ndryshim do të prekë ekipin apo do të vazhdojë me stilin e tyre super agresiv të lojës. Një gjë është e sigurt, s1mple dhe ekuipazhi i tij janë më të mirë në çdo aspekt të CSGO dhe ne nuk besojmë se do ta lënë këtë t’u ikë. Pjesa më e mirë e kësaj ndeshjeje është se shanset për të fituar Natus Vincere janë vërtet të mira dhe ato ofrojnë një nxitje të mirë për akumuluesit tuaj.

Parashikimi: Dua të fitojë për të fituar
Shanset: 1.45

ENCE VS BIG

E fundit por jo më pak e rëndësishme, ne po ju ofrojmë një zgjedhje solide për këtë ndeshje. ENCE luajti në një nivel vërtet të lartë në të gjithë IEM Dallas dhe ata madje ishin në gjendje të arrinin në finale. Nuk është turp të humbasësh me Cloud9, dhe nëse ata mund ta sjellin atë performancë edhe në këtë ngjarje, nuk do të habiteshim nëse ata do të arrinin një tjetër finale.

Edhe pse shanset për ENCE për të fituar këtë ndeshje nuk janë aq të larta, ne jemi ende mjaft të sigurt se ata do të dërgojnë BIG me lehtësi, veçanërisht sepse ata kanë një grup hartash shumë më të thellë.

Parashikimi: ENCE për të fituar
Shanset: 1.40

One Comment

  1. Wow that was strange. I just wrote an really long
    comment but after I clicked submit my comment didn’t show up.
    Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyway,
    just wanted to say wonderful blog!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button