EsportsLojraTeknologji

Update i fundit CSGO mund të jetë më i madhi ndër vite

Nëse jeni adhurues i CSGO , përgatituni për disa nga ndryshimet më të mëdha që ka parë loja në vite.

Si pjesë e shtesave të Operacionit Riptide , Valve po përfshin një mënyrë të re për bërjen e ndeshjeve. Lojërat tradicionalisht vendosen me metodën e raundeve të para deri në 16, e njohur gjithashtu si raundet maksimale 15 (që thjesht do të thotë se çdo gjysmë ka një maksimum prej 15 raundesh).

Tregime të ngjashme

Ubisoft përpiqet t’i sigurojë të gjithëve lojën që askush nuk e kujton se nuk është anuluar

Shiko taniCuphead: Shefi i shijshëm i kursit të fundit nxjerr trukun BS (Dhe është mjaft i shkëlqyeshëm)

Nier: Lojtarët e Automata po e humbasin atë në një dhomë sekrete dhe askush nuk e di se si të hyjë

Modaliteti i ri e përgjysmon atë në tetë raunde, ku skuadrave u kërkohet të fitojnë vetëm nëntë raunde për të fituar ndeshjen. “Me ndeshje të shkurtra, ju do të merrni përvojën konkurruese 5v5 të kompresuar në një ndeshje më të mirë prej 16 raundesh, e cila zgjat rreth 25 minuta,” thotë Valve.

Nuk është i vetmi ndryshim masiv si pjesë e Riptide , e cila do të qëndrojë aktive deri më 23 shkurt me orën Australiane të vitit të ardhshëm. Lojtarët tani do të jenë në gjendje t’u hedhin granata të tjerëve “në shumicën e mënyrave të lojës”. Opsione të reja janë shtuar për njerëzit që kërkojnë lojëra Deathmatch, me Team Deathmatch, falas për të gjithë dhe modalitetin standard Counter-Strike tani të shpërndara.

Imazhi : Valve

Së bashku me një varg hartash të reja të komunitetit, duke përfshirë Basalt (foto më lart), Qarkun, Rrugën me pamje nga Italia, Nxjerrja dhe Futja  II, ka disa ndryshime kyçe të bilancit. Shqiponja e Shkretëtirës, ​​një zgjedhje popullore për sulmuesit dhe mbrojtësit pa para për një blerje të plotë, tani dëmton “pak më pak” në goditjet me trup. (Është ende një makineri për goditje me kokë nëse e keni synimin.) Adhuruesit e M4A1 të heshtur do të gëzohen, pasi dëmtimi i trupit të tij është përmirësuar. Dhe nëse jeni mërzitur nga zhurma e Dualies në fishekë pistolete? Lajm i keq, sepse do t’i shihni më shpesh tani pasi Valve i ka bërë ato pak më të përballueshme.

Për ata që thjesht duan të luajnë ndeshje CSGO me miqtë, operacioni i ri ka gjithashtu radhët private, të cilat i lejojnë lojtarët të përdorin serverët zyrtarë të Valve për të organizuar lojërat e tyre:

Me një kod të radhës të krijuar nga lojtarët, një grup miqsh mund të përputhen mes tyre në një ndeshje Premier në serverët e Valve. Çiftohuni, formoni skuadrat tuaja ose lini radhën e vetme dhe lëreni që mbleseri ta zgjidhë atë.

Radhët private do të gjenerojnë një kod specifik që anëtarët ta përdorin, duke i lejuar grupet – qofshin klane të dedikuara në Steam ose ndoshta transmetues që thjesht duan të luajnë ndeshje të brendshme me komunitetin e tyre – të hidhen lehtësisht në lojëra. Nuk ka fleksibilitetin e një serveri të palës së tretë dhe aktualisht po mbështet vetëm ndeshjet Premier për momentin, që është opsioni i Valve për lojërat e bërjes së ndeshjeve që vijnë me fazën e zgjedhjes/ndalimit.

Ndër të gjitha këto, një nga hartat më ikonike të lojërave – ndoshta një nga më ikoniket në të gjitha videolojërat – ka pasur një ndryshim mjaft thelbësor:

  • Ndryshimet e hartës – Bllokimi i dukshmërisë së mesit nga T në Pluhur 2. Vërtet!

Korridori i mesit në Dust 2 është një linjë e famshme përgjegjëse për videot e panumërta me fragma dhe mundime të pafundme, me sulmuesit dhe mbrojtësit që shpesh përpiqen të bëjnë një vrasje të hershme në ekipin tjetër. Është bërë një gjemb për mbrojtësit gjatë viteve të fundit, megjithatë, pasi një bazë lojtarësh gjithnjë me përvojë dhe rritja e monitorëve me shpejtësi super të lartë të rifreskimit e ka bërë vazhdimisht më të lehtë dhe më të lehtë për njerëzit që të marrin vrasjet e hershme ose pjesë të mëdha dëmi. , në mbrojtësit që përpiqen të kalojnë në faqen B. Vija origjinale nga lindja deri në mes, të paktën nga ana e sulmuesit, tani është zëvendësuar me një mur të fortë, siç mund të shihet në tweet-in më poshtë.

Heqja e dukshmërisë është gjithashtu një ndryshim i madh ekonomik, pasi mbrojtësit nuk duhet të llogarisin më 300 dollarë që duhet të shpenzohen thjesht për t’u siguruar që ata të mund të arrijnë me siguri në njërën anë të hartës. Dhe nuk është vetëm kompleti që ndikohet: duke hequr dukshmërinë e mesit nga vezët sulmuese. Tani është shumë më e zbatueshme për mbrojtësit që të kalojnë me shpejtësi përmes dyerve të dyfishta për të marrë një shtytje të hershme në tunele, zona që të çon në faqen B dhe lidhet përsëri në mes. (Mbrojtësit mund ta bënin këtë gjithmonë më parë, por ishte shumë më e rrezikshme.)

Dhe sikur të mos mjaftonte kjo: mburojat e trazirave janë kthyer.

Është një përditësim i madh, ndoshta një nga CSGO -të më të mëdha që ka pasur në vite në lidhje me bazën më të gjerë të lojtarëve, ndikimin e mundshëm në Dust 2 në skenën profesionale dhe atë që ndryshimet e ekuilibrit do të bëjnë me armët individuale. Ndryshimet e vdekjes dhe hartat e reja gjithashtu duhet të shtojnë pak më shumë argëtim edhe për skenën e rastësishme.

Operacioni Riptide është drejtpërdrejt për të gjithë përdoruesit e CSGO sot. Është rreth 11.1 GB, sipas paketës së shkarkimit në klientin tim Steam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button