EsportsLojra

STEWIE2K LARGOHET NGA KONKURRENCA CS:GO

“Krimineli Smoke” është larguar nga godina.

Jake “Stewie2K” Yip, një nga figurat më të njohura dhe të profilizuara në skenën CS:GO të Amerikës së Veriut, ka vendosur të largohet nga Counter-Strike konkurruese, zbuloi 24-vjeçari në Twitter. Fituesi kryesor i Boston ELEAGUE do të fokusohet tani e tutje në transmetimin e Valorant dhe CS:GO.

– Kam dëshirë të njoftoj se do të transmetoj Valorant & CS for Evil Geniuses Creator Collective. Tani për tani, unë do të largohem nga CS konkurruese dhe do të fokusohem në transmetim. Faleminderit atyre që etiketuan dhe shumë të tjerëve! E ardhmja ime nuk është e përcaktuar.

Lajmi vjen vetëm një ditë pas publikimit të disa raporteve ku thuhet se Evil Geniuses është gati të marrë Kevin “misutaaa” Rabier dhe Sanzhar “neaLaN” Iskhakov. Me shkallën që duket si një zëvendësim i mundshëm për Stewie2K si lider në lojë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button