Teknologji

Shqipëria pësoi një sulm të madh kibernetik

Shqipëria pësoi një sulm të madh kibernetik

Shqipëria pësoi një sulm të madh kibernetik para dy javëve, raportojnë Balkan Insight dhe burime të tjera. Burimet qeveritare theksojnë…
5 lojërat më të mira të Blockchain për tu luajtur për 2022

5 lojërat më të mira të Blockchain për tu luajtur për 2022

Lojërat nuk janë më një hobi. Blockchain dhe NFT-të kanë vërtetuar se ato mund të jenë gjithashtu një burim i qëndrueshëm…
Rivalët e Teslës marrin lajme të mira nga administrata e Bidenit

Rivalët e Teslës marrin lajme të mira nga administrata e Bidenit

Industria e automjeteve elektrike (EV) dominohet kryesisht nga kompania e Elon Musk Tesla  ( TSLA ) – Get Tesla Inc. Report . Tesla ka një vlerë neto të…
Rama thot se Shqipëria mundet të zbulojë së shpejti një fushë të rëndësishme nafte e cila…

Rama thot se Shqipëria mundet të zbulojë së shpejti një fushë të rëndësishme nafte e cila…

Kryeministri shqiptar Edi Rama tha të hënën në Holandë se Shell “mund” të ketë bërë një zbulim të rëndësishëm nafte…
Firma Crypto Nomad humbet rreth 190 milion dollarë nga hakimi

Firma Crypto Nomad humbet rreth 190 milion dollarë nga hakimi

Nomad, një protokoll urë për transferimin e argumenteve të kriptove nëpër blloqe të ndryshme, humbi afërsisht 200 milionë dollarë në…
Lojrat ku mund te fitoni Crypto “FALAS”!

Lojrat ku mund te fitoni Crypto “FALAS”!

Cilat janë lojërat kripto për të fituar Play? Këto lojëra unike kanë argumente vendase që mbështesin ekonomitë e lojërave. Ju blini,…
Si te investoni në Bitcoin?

Si te investoni në Bitcoin?

Investimi në Bitcoin ( BTCUSD ) mund të duket i ndërlikuar, por është shumë më i lehtë kur e ndani në hapa. Investimi ose tregtimi…
Roli i Bitcoin në krizën Rusi-Ukrainë

Roli i Bitcoin në krizën Rusi-Ukrainë

Financat zakonisht luajnë një rol të madh në luftëra, por lufta Rusi-Ukrainë është konflikti i parë i madh me një…
Dezinformimi në mediat sociale perhap panik për luftën Kosovë-Serbi

Dezinformimi në mediat sociale perhap panik për luftën Kosovë-Serbi

Përdoruesit e mediave sociale po përhapin dezinformata për një 'luftë' në shkallë të gjerë që dyshohet se tashmë ka shpërthyer…
Back to top button