Teknologji

NATO kërkon të ndëshkojë politikën e Beogradit për Luftën në Ukrainë duke armatosur Kosovën

NATO kërkon të ndëshkojë politikën e Beogradit për Luftën në Ukrainë duke armatosur Kosovën

Pas furnizimit me pajisje dhe inkurajimit të Ukrainës së militarizuar, Britania tani ka filluar të armatosë shqiptarët e Kosovës me…
Si të investoni në Forex

Si të investoni në Forex

Për disa tregtarë dhe investitorë, investimi në një monedhë të huaj ofron një mundësi emocionuese për të spekuluar mbi kurset…
10 MËNYRAT KRYESORE PËR TË FITUAR PARA NË INTERNET

10 MËNYRAT KRYESORE PËR TË FITUAR PARA NË INTERNET

Si të fitoni para në internet. Kur lexoj për fitimin e parave në shumicën e sajteve, gjithmonë duket se është…
Si mund te bleni Bitcoin ne kosove?

Si mund te bleni Bitcoin ne kosove?

Blerja e bitcoin dhe kriptovalutave të tjera në Kosovë është një proces i thjeshtë dhe zakonisht merr më pak se…
Elon Musk ka ngritur padi kundër Twitter-it për një marrëveshje prej 44 miliardë dollarësh

Elon Musk ka ngritur padi kundër Twitter-it për një marrëveshje prej 44 miliardë dollarësh

Shefi i Tesla-s thotë se marrëveshja e blerjes është e pavlefshme pasi Twitter e mashtroi atë në lidhje me numrin…
Biden nënshkruan një urdhër ekzekutiv gjithëpërfshirës që synon Big Tech dhe synon të nxisë konkurrencën në ekonominë amerikane

Biden nënshkruan një urdhër ekzekutiv gjithëpërfshirës që synon Big Tech dhe synon të nxisë konkurrencën në ekonominë amerikane

Presidenti Joe Biden nënshkroi të premten një urdhër ekzekutiv gjithëpërfshirës për të promovuar konkurrencën në ekonominë amerikane, pjesë të të cilit synojnë…
Update i fundit CSGO mund të jetë më i madhi ndër vite

Update i fundit CSGO mund të jetë më i madhi ndër vite

Nëse jeni adhurues i CSGO , përgatituni për disa nga ndryshimet më të mëdha që ka parë loja në vite. Si pjesë…
Kosova tani ka ndaluar minierat e kriptomonedhave për të kursyer energjinë elektrike

Kosova tani ka ndaluar minierat e kriptomonedhave për të kursyer energjinë elektrike

Qeveria e Kosovës të martën prezantoi një ndalim të minierave të kriptomonedhave në një përpjekje për të frenuar konsumin e…
Parashikimi i çmimit të Bitcoin 2022–2030

Parashikimi i çmimit të Bitcoin 2022–2030

Bitcoin nuk ka nevojë për prezantim, pasi kjo kriptomonedhë shkatërruese ishte e para që prishi dyert brenda sektorit. Gjatë viteve të…
Back to top button